Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@grom.waw.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Zapisy do KS GROM!

Klub Sportowy GROM - najlepsze treningi piłki nożnej i judo w Warszawie!

Sukces w seniorskiej karierze sportowej w dużej mierze zależy od tego, co zostało wypracowane już za młodu. Kolosalny wpływ na rozwój dziecka ma odpowiednio wybrany klub sportowy, który ma za zadanie szkolić i rozwijać potencjał każdego zawodnika.

W czasach postępu technologicznego i coraz bardziej wydłużającego się czasu spędzanego przed ekranami monitorów niezmiernie istotne jest, by zaszczepić zapał do aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Ilość dyscyplin jest niezliczona, jednak niezmiennie największą popularnością cieszy się w Polsce piłka nożna. Szkółka piłkarska to miejsce, gdzie dziecko nie tylko dba o sprawność fizyczną, ale rozwija pasję, trenuje technikę, jak i uczy się rozwiązań taktycznych, co procentuje w dalszej karierze. Treningi piłki nożnej dla dzieci to również doskonała okazja dla najmłodszych do przekonania się na czym polega praca zespołowa.

Największe piłkarskie marki pokazują, jak ważne jest szkolenie kilku- i kilkunastoletnich zawodników. Również te mniejsze podążają w tym kierunku. Chcąc dać szanse każdemu – powstało kilka miejsc w całej Warszawie, gdzie priorytetem jest sport dla dzieci. Na najmłodszych, którzy chcą spróbować swoich sił, czeka Klub Sportowy Ursynów a także Targówek i Włochy.

Alternatywą dla piłki nożnej może być szkółka judo. To nie tylko szlachetna sztuka walki, ale dyscyplina o ponad 40 latach tradycji olimpijskich. Istotną korzyścią z trenowania jest lepsza sprawność fizyczna, jednakże klub judo to także miejsce, gdzie poznać można elementy samoobrony.

Trenowana dyscyplina powinna odpowiadać naszym predyspozycjom i zainteresowaniom, jednak niezależnie od dokonanego wyboru – możemy spodziewać się wielu płynących z niego korzyści.

Turniej piłkarski dla dzieci "Wielka Mikołajkowa Rywalizacja Miast" zakończony!

3 i 4 grudnia 2016 roku, na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi przy ul. Poprzecznej 6 w Wołominie odbyły się turnieje piłkarskie dla dzieci pod nazwą „Wielka Mikołajkowa Rywalizacja Miast”. Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Brzask. Turniej był współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Starostwo Gminy Wołomin. Głównym sponsorem wydarzenia była Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. a pozostałymi sponsorami Gmina Wołomin, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ S.A. oraz Pucharowo.PL. W imprezie wzięło udział 16 drużyn wywodzących się z różnych miast, składających się z młodych adeptów piłki nożnej, w łącznej liczbie prawie 250 zawodników. Wraz z kibicami, opiekunami i sztabem szkoleniowym, na hali zgromadziło się łącznie prawie 1000 osób. Dzięki temu turniej szóstek piłkarskich dla dzieci nabrał prestiżowej formy.

Sam turniej również przebiegał na wysokim poziomie. W zmaganiach młodszych dzieci, o awans z grupy A walczyły drużyny AMP GOOL II Wołomin, GTS Zawisza Garbów, Legia Soccer Schools oraz Young Champions Płock. Już w pierwszym meczu GTS Zawisza Garbów pokazali, celują w najwyższe trofea sportowe. W inauguracyjnym meczu pewnie pokonali Wołominian 3:1. Ci natomiast, nie chcąc tracić szans na awans na tak wczesnym etapie, nie mogli odpuścić następnego meczu, co uczynili pokonując Legia Soccer Schools 1:0. Można było się spodziewać, że o awans z pierwszego miejsca będą rywalizować drużyny GTS Zawisza Garbów oraz Young Champions Płock. Mecz pomiędzy tymi drużynami jednak nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż zakończył się bezbramkowym remisem. GTS Garbów pozostałe mecze wygrali, podobnie jak ich rywale w wyścigu o pierwszą lokatę w grupie. Kolejność w tabeli ustalana była na podstawie strzelonych bramek i to drużyna z Garbowa zapewniła sobie najwyższe miejsce w grupie. Druga ekipa, która wywalczyła awans do finałów to Young Champions Płock.

W drugiej grupie poziom był dużo bardziej wyrównany. Znalazły się w niej AMP GOOL Wołomin, AP Brychczy, MUKS Dąbrówka oraz Dolcan Ząbki. W pierwszym meczu grupy B po zaciętym boju, jednobramkową przewagą wygrali Wołominianie, którzy pokonali 1:0 Dolcan Ząbki. MUKS Dąbrówka pokazali, że mają zamiar zwyciężyć nie tylko grupę ale i turniej piłkarski, pewnie pokonując AP Brychczy 3:0. Pozostałe wyniki w grupie B potwierdzały dwa, stare, piłkarskie przysłowia, mianowicie, że „turniej się rządzi swoimi prawami” i „mecz meczowi nierówny”. Ciężko było przewidzieć zwycięzców w poszczególnych meczach. Wydawało się na przykład, że Dąbrówka pewnie pokona AMP GOOL. Padł jednak remis. O ile drużyna z Dąbrówki, w miarę szybko zapewniła sobie pierwsze miejsce, to o drugie walka trwała do samego końca. Ostatecznie, z przewagą tylko jednego punktu, to AMP GOOL awansowało do finałów.

W międzyczasie turnieju odbyły się również konkursy. Konkurs żonglerki wygrał Tymon Kokosza z AMP GOOL II Wołomin, natomiast konkurs rzutów karnych Kacper Gwóźdź z MUKS Dąbrówka.

W pierwszym półfinale zgromadzeni widzowie mogli oglądać zacięty pojedynek. GTS Zawisza Garbów, wyglądała nieco lepiej niż AMP GOOL Wołomin. W regulaminowym czasie był jednak remis 1:1 i mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych. Więcej szczęścia mieli Wołominianie, którzy awansowali, pokonując teoretycznie lepiej dysponowanego przeciwnika. W turniejach dzieją się różne niespodzianki. A turnieje piłkarskie dla dzieci charakteryzują się jeszcze większym procentem niespodzianek. W drugim półfinale Young Champions Płock podejmowali MUKS Dąbrówkę. Mimo, dzielnej postawy Płocczan, ostatecznie ulegli drużynie z Dąbrówki 0:1. W meczu o trzecie miejsce, zdecydowanie lepsza okazała się drużyna GTS Zawisza Garbów, która pewnie pokonała Young Champions Płock 2:0. W finale spotkały się drużyny AMP GOOL Wołomin oraz MUKS Dąbrówka. Był to pojedynek najlepszej defensywy z najlepszą ofensywą. AMP GOOL zremisowali 3 z czterech meczów w turnieju. MUKS natomiast strzelili najwięcej bramek. Rezultat finału zdawał się potwierdzić nowoczesną tendencję futbolu, stawiającą jako priorytet „zero z tyłu”. Co prawda nie udało się utrzymać bezbramkowego wyniku, ale po remisie w regulaminowym czasie, AMP GOOL Wołomin ponownie zwyciężyli w rzutach karnych.

Niedzielne część imprezy również mogła zachwycić atmosferą i liczebnością zgromadzonych kibiców. W grupie A znalazły się takie drużyny jak Be A Star FA Warszawa, Legia Soccer Schools, AP GOOL II Wołomin i Dolcan II Ząbki. Już pierwszy mecz Be A Star FA Warszawa pokazał, że ta drużyna celuje w najwyższe laury, pokonując Legia Soccer Schools 3:1. Ci jednak nie załamali się porażką i dzięki remisowi z Dolcanem oraz zwycięstwu nad AP GOOL II Wołomin wywalczyli awans z drugiego miejsca. W słabszej dyspozycji były drużyny z Wołomina i Ząbek, które zgromadziły na swoich kontach po dwa punkty i nie zakwalifikowały się do finałów.

W grupie B sytuacja również wydawała się klarowna już po pierwszych spotkaniach, w których udział brały drużyny Dolcan Ząbki, AP Brychczy, AP GOOL Wołomin oraz GTS Zawisza Garbów. W doskonałej formie byli młodzi zawodnicy Dolcan Ząbki, którzy bez problemów awansowali z pierwszego miejsca, wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc żadnej bramki i strzelając aż 14!. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Wołomina, która uległa tylko Dolcanowi, ale w meczach przeciwko GTS Zawisza Garbów i AP Brychczy zdobyła komplet punktów. Dwie ostatnie drużyny zdobyły tylko po jednym punkcie, w meczu pomiędzy sobą.

Podobnie jak dnia poprzedniego, w niedzielę również zostały przeprowadzone konkursy. Najlepszym żonglerem był Alan Wiśniewski (Star FA) natomiast egzekutorem rzutów karnych Filip Samoń.

Finały zapowiadały się bardzo ciekawie. Drużyny, które stawały do walki o trofea sportowe pewnie przebrnęły przez fazę grupową i ciężko było typować zwycięzców. W pierwszym półfinale Be A Star FA rzutem na taśmę pokonali AP GOOL Wołomin. Legia Soccer Schools uległa Dolcanowi Ząbki aż 0:4. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna z Wołomina, która po zwycięstwie 2:0 zdobyła brązowe medale. Występujące w finale drużyny mecz zaczęły bardzo asekuracyjnie. Mimo wielu szans z obu stron, to Dolcan Ząbki zdobył zwycięskie trafienie i tym samym Ząbczanie wygrali turniej, puchary i złote medale.

Wszyscy zawodnicy zasłużyli na gromkie brawa, bo gołym okiem widać było zaangażowanie i zostawione na boisku serca. Nagrody trafiły jednak do tych najlepszych drużyn, a dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu, TBS Warszawa-Północ, PGZ S.A. oraz Ministerstwu Obrony Narodowej, a także Urzędu Gminy Wołomin i Starostwa Gminy Wołomin, te, prezentowały się okazale. W ręce zwycięzców trafiły nie tylko puchary, medale i trofea sportowe dostarczone przez Pucharowo.PL ale także stroje piłkarskie, koszulki sportowe dostarczone przez Patrick.Sklep.PL i inne nagrody rzeczowe.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA, 3 grudnia, rocznik 2007:
I Miejsce: AP GOOL Wołomin
II Miejsce: MUKS Dabrówka
III Miejsce: GTS Zawisza Garbów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA, 3 grudnia, rocznik 2007:
Najlepszy zawodnik Turnieju – Wiktor Chudy (AP GOOL)
Król strzelców - Krystian Jóźwiak (ZAWISZA)
Najlepszy bramkarz - Kacper Biegaj (AP GOOL)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA, 4 grudnia, rocznik 2009:
I Miejsce: AP GOOL Wołomin
II Miejsce: MUKS Dabrówka
III Miejsce: GTS Zawisza Garbów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA, 4 grudnia, rocznik 2009:
Najlepszy zawodnik Turnieju – Wiktor Chudy (AP GOOL)
Król strzelców - Krystian Jóźwiak (ZAWISZA)
Najlepszy bramkarz - Kacper Biegaj (AP GOOL)

 

XV Turniej Andrzejkowo-Mikołajkowy zakończony !

W dniu 3 grudnia 2016r w Warszawie odbył się XV turniej szóstek piłkarskich dla dzieci Andrzejkowo-Mikołajkowy. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 na boisku ze sztuczną trawą w hali na ulicy Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10. W turnieju wzięło udział 16 drużyn, utworzone zostały 4 grupy po 4 drużyny. W fazie grupowej rozgrywane były mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej, w której rozegrały mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe, mecz o 3 miejsce oraz finał.
 
Cały sportowy projekt został przygotowany przez Urząd Dzielnicy Ursus oraz Stowarzyszenie BRZASK.

 

Odbywający się turniej szóstek piłkarskich przyciągnął mnóstwo fanów, wspaniałą atmosferę tworzyli rodzice i znajomi, którzy przyjechali dopingować swoje pociechy.

Ostatecznie mecz finałowy pomiędzy zawodnikami Talentu Warszawa i Kosy Konstancin  rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych 0:0 (3:2), w których minimalnie lepsi okazali się młodzi piłkarze z Warszawy.

 

Klasyfikacja końcowa - drużynowa:

I Miejsce - Talent Warszawa
II Miejsce - Kosa Konstancin 2007
III Miejsce- UKS RAKOVIA I
IV Miejsce - UKS Ołtarzew

 

Nagrody indywidualne powędrowały do:

Najlepszy strzelec - Dawid Skowera UKS RAKOVIA I
Najlepszy asystent - Filip Ciara Kosa Konstancin 2007
Najlepszy bramkarz - Wojtek Lisak Talent Warszawa
MVP turnieju - Damian Nowak Talent Warszawa

 

Jeszcze raz wszystkim zawodnikom oraz trenerom dziękujemy, życzymy powodzenia w kolejnych zawodach !!!

Pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować Hurtowni Pucharowo.PL za wspaniałe nagrody: stalowe pucharyodlewane medale na zamówienietrofea sportowe oraz sklepowi z odzieżą piłkarską Patrick.Sklep.PL za wykonanie profesjonalnych  strojów sportowych dla zwycięzców.

Przypominamy również, że pełne statystyki z turnieju dostępne są na stronie www.mlf.org.pl, a zdjęcia z imprezy są już na naszym Facebooku.

Turniej Dziewczyny Grają na Bielanach - Zakończony!

 

Dokładnie 1 grudnia 2016 roku, na Syrence przy zbiegu ulic Duracza i Gąbińskiej, na warszawskich Bielanach odbył się pierwszy w historii tego, nowopostawionego balonu pneumatycznego turniej dla dziewcząt ze szkół podstawowych. Imprezę współorganizowało Stowarzyszenie Brzask oraz Centrum Rekreacyjno Sportowe Bielany, a projekt był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany.

Mimo, że swój udział potwierdziło sześć szkół, jedna w ostatniej chwili zmuszona była się wycofać. Ostatecznie w szranki stanęły szkoły podstawowe nr. 100, 187, 209, 289 oraz 289-2. Drużyny rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym.

Inauguracyjnym meczem było spotkanie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 209 oraz Szkołą Podstawową nr 100. Obie drużyny podeszły do niego asekuracyjnie, ale widać było, że żadna z dziewcząt nie planuje odpuszczać. Ostatecznie pierwszy mecz dziewcząt na Syrence CRS Bielany zakończył się bramkowym remisem 1:1, a pierwszą bramkę zdobyła zawodniczka SP 209 – Marta Radomska. W pozostałych meczach pierwszej kolejki, również można było zauważyć, że dziewczęta mają świadomość, że strata punktów może się mocno odbić na końcowym wyniku. Dość szybko klarowały się natomiast klasyfikacje indywidualne. W każdej drużynie były snajperki, które strzelały większość, lub czasem nawet wszystkie bramki dla swojej drużyny. Julia Dymus z SP 187 rozdawała i dzieliła w środku pola. Patrycja Zych z SP 289, mimo filigranowej postury, latała w bramce od słupka do słupka niejednokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki.

W klasyfikacjach drużynowych, o pierwsze miejsce najdłużej walczyły drużyny SP 289 oraz SSP 100. Niefortunny dla tych drugich remis z SP 209 sprawił, że to SP 289 sięgnęły po najwyższe trofea sportowe. SSP 100 uplasowały się na drugim miejscu, ze stratą  czterech oczek do liderek. Zaraz za nimi, na najniższym miejscu podium, o jeden punkt mniej drużyna piłkarek z SP 187.

Z uwagi na fakt, iż było to historyczne dla obiektu i jednocześnie dziewczęcego sportu na Bielanach wydarzenie, na uroczyste rozdanie nagród przybyli ważni goście, bez których ta impreza by się nie odbyła. Galę wręczenia nagród rozpoczął Zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Pietruczuk, który zachęcał do sportu, dziękował dziewczętom za zaangażowanie i podkreślał rangę tego wydarzenia. Następnie przemawiała Dyrektor Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany Pani Anna Szymczak-Gałkowska, która jako współorganizator turnieju usłyszała od uczestniczek wiele komplementów na temat jego organizacji oraz doskonałego obiektu sportowego.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Brzask pragniemy serdecznie podziękować TBS Warszawa-Północ za udzielenie wsparcia, dzięki któremu uczestniczące w zawodach szkoły były zwolnione z opłat. Dziękujemy również Pucharowo.PL za dostarczenie profesjonalnych nagród – pucharymedale i trofea sportowe, oraz Patrick.Sklep.PL za dostarczone stroje sportowe.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełnymi statystykami turnieju na stronie www.mlf.org.pl a także z galerią zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

I MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 289

II MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 100

III MIEJSCE: Szkoła podstawowa nr 187

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

NAJLEPSZA STRZELCZYNI: Marta Radomska (SP 209)

NAJLEPSZA BRAMKARKA: Patrycja Zych (SP 289)

MVP TURNIEJU: Julia Dymus (SP 187)

 

Wielka Mikołajkowa Rywalizacja Miast

Zapraszamy na turniej piłkarski pn. "Wielka Mikołajkowa Rywalizacja Miast"

Turniej piłkarski współfinansowany przez: 

Ministerstwo Obrony Narodowej

Polska Grupa Zbrojeniowa

Powiat Wołomiński

Gmina Wołomin

Sponsorzy:

Pucharowo.PL

Patrick.Sklep.PL

TBS Warszawa Północ

Turniej jest planowany na 16 drużyn. Utworzone zostaną cztery grupy po 4 drużyny. W fazie grupowej będą rozgrywane mecze w systemie każdy z każdym, bez meczów rewanżowych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, w której rozegrane zostaną mecze półfinałowe, finał oraz mecz o 3 miejsce. Drużyny grają w formule szóstek piłkarskich

Informacje:

 

03.12.2016 - rocznik 2007,
04.12.2016 – rocznik 2009

- miejsce turnieju: Wołomin, SP nr7 - hala , ul. Poprzeczna 6
- rocznik zawodników: 2007 i 2009
- loteria fantowa
- konkursy rzutów karnych i żonglerki
- nagrody: puchary i medale (max 15) za I, II, III miejsca, najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz, nagrody rzeczowe

W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy poczta@brzask.org.pl lub telefoniczny pod numerami 661-644-644