Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@grom.waw.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Siłownie Plenerowe!

 

 

Warszawa Jest Fit - to program darmowych zajęć na siłowniach plenerowych. W siedmiu dzielnicach Warszawy: Bemowo, Bielany, Mokotów, Ochota, Włochy, Ursynów i Wola w godzinach 19:30-20:30 odbywają się zajęcia z wykorzystaniem miejskich siłowni plenerowych pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora.

Projekt rozpoczął się 4 kwietnia. Ma on zachęcić mieszkańców stolicy do korzystania z miejskich siłowni plenerowych. Dzięki tej inicjatywie można za darmo odbyć trening pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, który wskaże jak należy efektywnie ćwiczyć.

Uczestnictwo w zajęciach jest darmowe. Projekt zakończył się w sierpniu 2016. Cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Warszawy, ale również mediów, które dostrzegają jego prozdrowotne zalety.

Uczestnicy otrzymali na zakończenie puchary i medale.

 

Jarosław Jóźwiak - Prezydent m.st. Warszawy: „Dzięki temu będziemy mniej chorować”

 

– Na wstępie pytanie – jak intensywność?

JJ: Bardzo przyjemnie. Zaczynamy od ćwiczeń aeorobowych na rozgrzewkę, potem siadamy na przyrządy. Bardzo się cieszę, że dzięki takiej akcji chociaż na części miejskich siłowni plenerowych, których mamy prawie 200, będą profesjonalni opiekunowie. Sam trochę trenuję i wiem, że technika bardzo pomaga w ćwiczeniu, osiąganiu dobrej kondycji i przede wszystkim zapobiega kontuzjom.

– Jakby Pan zachęcił warszawiaków, żeby przełamali wewnętrzny opór, wyszli z domu i wzięli udział w takiej akcji?

JJ: W przypadku siłowni plenerowych może być trochę trudniej, bo widzimy przechodniów, kierowców, jednak warto się przełamać i przezwyciężyć tremę. Dzięki temu popracujemy nad swoją kondycją, ponadto ćwiczymy na otwartym powietrzu. Podstawową zachętą jest na pewno fakt, że im więcej będziemy trenować, tym bardziej będziemy sprawni, tym mniej będziemy chorowali. W wypadku tej akcji na pewno istotną sprawą jest fakt, że mamy na miejscu profesjonalnego trenera, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem, doradzi, powie co możemy, a czego nie możemy. Czasami obawiamy się ze względu na naszą wadę czy np. kontuzję kręgosłupa. Z profesjonalnym trenerem jest bezpieczniej.

– Czuł się tutaj pan bezpiecznie?

JJ: Tak. W każdym momencie. Zajęcia odbyły się z bardzo miłą panią trener, która zadbała o to, żebyśmy wszystko wykonywali prawidłowo. Rozmawiała z każdym, żeby poznać nasze osobiste możliwości i potrzeby.

– Jak ogólna ocena inauguracyjnych zajęć „Warszawa jest Fit” i całego pomysłu?

JJ: Niezwykle cieszę się, że rozwijamy ideę miejskich siłowni. Ważnym atutem są tutaj treningi z profesjonalnym trenerem. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców Warszawy do tego, żeby wziąć udział w tej akcji oraz do odwiedzania miejskich siłowni. Pomoże to naszemu zdrowiu i może to być znakomity wstęp do bardziej profesjonalnych treningów. Naprawdę warto!