Zadzwoń: 721 144 144 Napisz: poczta@grom.waw.pl Zapisy: formularz zgłoszeniowy

O Nas

 

Stowarzyszenie Brzask powstało 19 kwietnia 2015 roku. Założone przez twórców pierwszych, amatorskich rozgrywek piłkarskich i klubu piłkarskiego w Warszawie - Liga Ursynowska, inicjatorów Pucharu Wyżyn, a także Klubu Sportowego Ursynów oraz organizatorów szeregu przedsięwzięć non-profit, skierowanych do dzieci i młodzieży, domów dziecka, przedszkoli czy szkół, a wśród nich: „Etyka i Sport na Bemowie”, „Etyka i Sport na Śródmieściu”, „Etyka i sport na Ursynowie”, Warsztaty ze Sztuką, „Sportowi idole czytają dzieciom” i ponad 100 turniejów  piłkarskich takich jak Turniej Niepodległości, Polonijny Turniej Flagi (dla drużyn polonijnych), Turniej Światełko do Nieba, Turniej Zgrana Paczka, Warsaw Deyna Cup, Bieg Bema.

W chwili obecnej, najaktywniejsi członkowie Stowarzyszenia Brzask mogą pochwalić się już prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w organizowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć w tym klubów sportowych, treningów piłkarskich i imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Stowarzyszenie nieustannie dąży do promowania i podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego, aktywnego trybu życia. Mimo silnego nacisku na sport i rekreację, planując swoje przedsięwzięcia Stowarzyszenie uwzględnia również kulturę, mając świadomość, że tempo życia i natłok obowiązków, zarówno rodzinnych jak i zawodowych, często uniemożliwiają uczestnictwo w życiu kulturalnym. Dlatego obok turniejów sportowych i zajęć rekreacyjnych Stowarzyszenie Brzask organizuje również wydarzenia kulturalne, takie jak gry miejskie poruszające tematykę Powstania Warszawskiego, koncerty muzyki klasycznej czy warsztaty artystyczne.

Specjalizacją Stowarzyszenia Brzask jest przede wszystkim trafienie w potrzeby mieszkańców. Tak było z programem Warszawa Jest Fit. To te potrzeby wyznaczają kierunek rozwoju Stowarzyszenia i ukierunkowują plany wszystkich przyszłych projektów. Przy realizacji celów statutowych, Stowarzyszenie Brzask często współpracuje z jednostkami samorządu lokalnego, takimi jak władze dzielnic czy m.st Warszawa., współpracujemy również z uczelniami wyższymi takimi jak Akademia Sztuki Wojennej, organizując debaty oxfordzkie, prowadząc badania naukowe.  Aby nasze realizacje były przede wszystkim celowe, Stowarzyszenie często współpracuje z mediami, które w znacznym stopniu przyczyniają się do propagowania pozytywnych efektów podejmowanych działań. Stowarzyszenie ponadto współpracuje z Ministerstwem Sportu, Ministerstwem Obrony Narodowej, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz spółdzielniami socjalnymi.

Stowarzyszenie Brzask ma zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne cele działalności. Wewnętrzne to działania mające na celu pomoc i wsparcie jej członków oraz innych, zgłaszających się do niej osób, wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem, społecznym i zawodowym. Stowarzyszenie realizuje swoje cele statutowe przede wszystkim poprzez tworzenie miejsc pracy przy organizowanych przedsięwzięciach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Cele zewnętrzne dotyczą współpracy z jednostkami państwowymi, samorządami, stowarzyszeniami i fundacjami, a także przedsiębiorstwami prywatnymi przy organizowaniu, często bezpłatnych dla końcowych beneficjentów, imprez kulturalnych, eventów sportowych i rekreacyjnych, na zasadach powierzenia lub wsparcia realizacji zadania publicznego i zakupu usług. Najstarszą imprezą organizowaną przy wsparciu instytucji państwowych, spółdzielni i firm prywatnych jest Turniej o Puchar "Wyżyn" organizowany od 1998 roku. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób rozdano dzieciom sprzęt sportowy i  stroje piłkarskie  o wartości ponad 200 tyś. złotych.
Stowarzyszenie Brzask dysponuje odpowiednim doświadczeniem i unikalnym know-how, niezbędnym do kompleksowej obsługi przedsięwzięć -  imprez okolicznościowych (festynów, pikników); imprez i eventów firmowych; rozrywek stacjonarnych jak np. rozgrywki sportowe, turnieje piłkarskie, liga szóstek lub siódemek; zajęcia i rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, zajęcia aktywizujące zawodowo, kulturalnie czy ruchowo dzieci, młodzież i osoby starsze; warsztaty plastyczne i artystyczne dla różnych grup wiekowych. Nasze działania są także na ukierunkowane na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych np. Senior w sieci.

W ramach kompleksowej realizacji przedsięwzięć Stowarzyszenie Brzask, zapewnia wykwalifikowaną i przeszkoloną kadrę, w tym: obsługę techniczną, obsługę medyczną, obsługę sędziowską, profesjonalną kadrę szkoleniową. Oferta Stowarzyszenia obejmuje także niezbędny do realizacji imprez sportowych sprzęt, taki jak: stroje sportowe, komplety piłkarskie, piłki, akcesoria treningowe, odzież sportową, jak również puchary, trofea, medale i inne formy nagród. W tym celu został powołany sklep z pucharami. Stowarzyszenie wykonuje również nadruki na oferowanych artykułach, dzięki czemu Klienci mogą zaoszczędzić czas i środki przeznaczane na realizację różnego rodzaju projektów.

Od maja 2018 roku Stowarzyszenie Brzask jest Parterem Karty Dużej Rodziny, która daje -10% zniżki na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, wyjazdy wakacyjne, obozy i kolonie sportowe dla dzieci i młodzieży oraz jeśli rodzina ma sytuacje finansową uprawniająca do pobierania Programu 500 + już na pierwsze dziecko rabat - 20%.